Jesienne zdjęcia

Od razu ruszam z pierwszą podpowiedzią. Udane jesienne kadry. To już ostatni dzwonek na kolorowe zdjęcia w plenerze. Na co zwrócić uwagę, by ze spaceru wrócić z kilkoma plenerowymi perełkami?

1. Uważaj na tło – wyjdź na spacer do lasu lub do parku i fotografuj tak, by w tle umieścić piękny jesienny klimat. Unikaj ulic, budynków, koszy na śmieci i innych elementów burzących naturalną harmonię.

1a

2. Zwróć uwagę na kolory – przede wszystkim na strój dziecka. Jeśli planujesz zdjęcia, wystrzegaj się pstrokatych stylizacji, emblematów z księżniczkami i spidermanami. Postaw na dwa-trzy zgrane kolory i proste, stonowane stylizacje, które wyróżnią dziecko z otoczenia.

1c

3. Wybierz odpowiednią porę – w słoneczny dzień najlepiej wybierz się na zdjęcia nieco przed zachodem. Popołudniowe słońce da piękny ciepły odcień i delikatne cienie.

Nade wszystko jednak unikaj sztuczności! Nie ustawiaj dziecka, nie każ mu patrzeć w aparat z koronnym „no weź się uśmiechnij” 😉 Postaw na naturalność, zaaranżuj fajną zabawę, a emocje i piękne kadry przyjdą same… 🙂

1d

1b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *