Sesja dla noworodka

Pytanie, kiedy najlepiej wykonać zdjęcia dla noworodka przewija się mnóstwo razy. Jest to kwestia o tyle istotna, że wiek maleństwa ma wpływ na parę czynników, które z kolei mają wpływ na przebieg całej sesji. Jakie to czynniki?

  1. Sen. Sen u maluszków poniżej 12 dnia życia jest (zwykle) dość mocny i dość długi. Takie bobaski przesypią jeszcze znaczną część dnia, zasypiają dość szybko i nie tak łatwo je rozbudzić. Sesja noworodkowa, przebieranie, pstrykanie aparatu nie robią więc na nich wrażenia.
  2. Elastyczność. Noworodek im młodszy tym bardziej „giętki” powiedziałabym. Nie wszystko jeszcze zrosło się jak u dorosłego człowieka (w końcu dzięki tej elastyczności m.in. maluch jest w stanie przejść przez kanał rodny podczas porodu). Stąd właśnie tak wyjątkowe i piękne pozycje tych najmniejszych maluszków na zdjęciach, pozycje nie do powtórzenia u starszych maluchów.
  3. Brzuszek. I wszelkie kwestie z nim związane – ew. nietolerancje laktozy, kolki, wzdęcia – wszystko to ujawnia się zazwyczaj (jeśli już musi) najwcześniej po pierwszych dwóch-trzech tygodniach życia. A, jak nie trudno się pewnie domyślić, sesja maluszka, który właśnie ma kolkę jest nieco trudna, jeśli nie niemożliwa nawet.

Kiedy więc sesja noworodkowa? Polecam między 5 a 12 dniem życia dziecka. Oczywiście jeżeli zgłosicie się do mnie z maluchem starszym, chętni spróbować – spróbujemy 🙂 Bobasy 3-4 tygodniowe często mnie jeszcze pozytywnie zaskakują podczas zdjęć. Jednak żeby mieć jak największe szanse na sesję piękną i bezproblemową, termin zdjęć dla noworodka warto ustalić możliwie najszybciej, tak byśmy w studio spotkali się do 12 dni po narodzinach.fotografia_noworodkowa_sesja_zdjecia_noworodka_bialystok_pajewska_fotokraina_52fotografia_noworodkowa_sesja_zdjecia_noworodka_bialystok_pajewska_fotokraina_56 fotografia_noworodkowa_sesja_zdjecia_noworodka_bialystok_pajewska_fotokraina_54

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *